Motor Mekanik Kontrol

Pilot Garage Oto Ekspertiz Ümraniye Merkez

Hizmetlerimiz

Motor Performans Testi Motor Mekanik Kontrol Arıza Tespit Boya-Kaporta Kontrolleri Süspansiyon Testi Mekanik Alt Kontrol Fren Kontrol Testi Yanal Kayma Testi İç & Dış Kontroller

Motor, bir aracın en önemli parçasıdır. Otomobillerdeki tüm hareket, yakıt deposundan gelen ve enerjiyi ortaya çıkaran yakıt sayesinde motor içindeki ateşleme ile gerçekleştirilir. Motor, esasen birçok parçadan ve mühendislik işleminden meydana gelen kompleks bir sistemdir. Tek başına bir parça olarak ele alınsa da birçok elemanın birleşmesiyle görevini yerine getirir. 

Motor durumu, motorun parçalarının durumu ile ilişkilidir. Motor grubundaki aşınma, yıpranma veya arızalanma büyük maliyetlere neden olabilmektedir. Şubemizde bu alanda yetkin, tecrübeli ve uzman personel kadrosu yer almaktadır. 

Motor mekanik oto ekspertiz işleminin öne çıkan başlıca başlıkları;

  • Motor yağ durumu ve seviye kontrol
  • Conta-keçe grubu kontrol
  • Motor grubu yağ kaçağı kontrol
  • Soğutma suyu seviyesi 
  • Soğutma suyu kaçağı
  • Egzoz dumanı ve ölçüm

 

Sık Sorulan Sorular

Motor Mekanik Kontrol Nedir?

Motor grubunu meydana getiren parçaların her birinin mevcut durumunun detaylıca gözlemlenmesi ve raporlanması işlemidir.

Neden Motor Mekanik Kontrolü Yaptırmalıyım?

Motor oldukça karışık bir mühendislik ürünüdür ve arıza vermesi halinde büyük maliyetlere yol açabilir. Bu yüzden oto ekspertiz işlemi sırasında motor mekanik kontrolü gerçekleştirilmelidir.

Motor Mekanik Kontrolü Nasıl Yapılır?

Motor mekanik kontrolü bu alanda uzmanlaşmış oto ekspertiz profesyonellerince gerçekleştirilmektedir.