Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz nedir? Ekspertiz; Fransızca kökenli Expert kelimesinde türetilmiştir. Türkçe’ye çevrilerek bu sayede lugatımıza dahil edilmiştir. Eksper; bir konuda teknik bilgiye sahip olan uzman kişi anlamını taşımaktadır. 2.el oto ekspertiz; alanında uzmanlaşmış, sertifikalık kişilerin teknik araç ve ekipmanları ile araçları detaylı bir şekilde incelemektedir. Aynı zamanda incelemenin ardından bir düzen içerisinde raporlamaktır.

Günümüzde araçların bakımlarının düzenli bir şekilde yapıldığı, kazasız olduğu, değişen parçasının olmadığı söylenerek araç alacak kişilerin mağdur olması durumlarına karşı Pilot Garage Ümraniye sektöre emin adımlarla girmiştir.

Oto Ekspertiz işlemleri sayesinde aracın geçmiş dönemlerde yaşadığı kazalar, değişen parçaların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda mekanik aksamında bozulan yerlerde ilerleyen zamanlarda masraf çıkaracak alanlara kadar tespit edilmektedir. Oto ekspertiz hizmetinin son bulması ile bu işlemi talep eden kişiye yazılı ve sözlü bilgi yapılmaktadır.

Aracın önemli alanlarına ekspertiz işlemi yapılmadan aracın satın alınması sonucunda ilerleyen dönemlerde araçta problemlerle karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Bu sebeple oto ekspertiz yaptırmak oldukça önemlidir.

Neden Pilot Garage Ümraniye

Pilot Garage Oto Ekspertiz; 2011 yılında kurulmuş ve kısa süre içerisinde Türkiye’nin en çok tercih edilen firması olmayı başarmıştır. Son teknoloji cihazlarla aşağıdaki testlerin uygulamaktadır.

  • Motor Performans Testi
  • Arıza Tespit
  • Boya Kaporta Testi
  • Süspansiyon Testi
  • Alt Kontrol Testi
  • Fren Testi
  • Yanal Kayma Testi
  • İç / Dış Ekspertiz
  • Sonuç Rapor
  • Mobil Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz

İkinci el araç alım ve satımında aracın kilometresini düşüren, değişen parçayı ve boyayı saklayan kötü niyetli kişilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple alanında uzman personel kadrosuna sahip Pilot Garage Ümraniye müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Satın alacağınız araçla ilgili iç ve dış tüm incelemelerin yapılmasının ardından yazılı rapor hazırlanmaktadır. Aynı zamanda hazırlanan rapor uzman personeller tarafından sözlü bir şekilde aktarılmaktadır. Bu sayede aracı alıp almama konusunda daha net karar verebilirsiniz.

Satın almak istediğiniz aracı öncesinde oto ekspertiz işlemine tabi tutmak ve rapor almak aracın hasar durumunu daha tarafsız şekilde öğrenmenize olanak sağlamaktadır.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close